Aile birliğine dayalı ve müşteri memnuniyetini öne çıkaran iş modeli anlayışı...
Nisa Lojistik Kurucuları Sedri Çetin, Necmettin Çetin ve Şerif Çetin, 1985 yılında, Mersin?de çalışma hayatına atılmışlardır. Tüm Türkiye?de lojistik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çalışmalarını sürdürmüşlerdir. Nisa Lojistik Kurucuları, yaklaşık olarak 10 yıl özel sektörde farklı firmalarda çalışmış olup, 1996 yılında, radikal bir kararla sektörde 10 yıldır var olan ?EKSA? firmasının %50 hissesini satın almışlardır.  2001 yılında, EKSA firmasının %100 hissesi, Nisa Lojistik Kurucularına geçmiştir.

2007 yılında Eksa faaliyetlerini sürdürürken, Türkiye ve Dünya çapında faaliyet gösteren firmaların yoğun taleplerine daha kurumsal bir yapıda hizmet verebilmek için yeni bir şirket kurulmasına gerek duyulmuş ve bu doğrultuda Nisa Lojistik şirketinin temelleri atılmıştır. 

Nisa Lojistik şirketinin kurulması ile faaliyet alanı genişlemiş, Türkiye ana liman kentlerinin yanı sıra birçok farklı lokasyonda hizmet vermeye başlamıştır. Kuruluşundan hemen sonra, gelen taleplere cevap verebilmek için makine parkını 5 kat arttırmış ve müşteri portföyünü genişletmiştir. Yaşanan bu gelişmeler ve yeni liderlik rolleri şirket bünyesinde yeniden yapılanmayı zorunlu kılmıştır. 

Bu kapsamda, 2018 yılında, şirket ana stratejisi kurumsal kimlik ve marka yapılandırması süreçleri tamamlanmış olup, Nisa Global çatısı altında Nisa Logistics, Nisa Greenhouse ve Nisa Smartfarming markaları yapılandırılmıştır.